Czym jest bio chlorella i dlaczego warto ją stosować?

zdrowotnosc alg

Chlorella jest to alga, która pochodzi z Dalekiego Wschodu. W ostatnich czasach jej popularność rośnie. Jest to związane z bogactwem cennych substancji odżywczych, które ta alga w sobie posiada. Jej spożywanie polecane jest osobom, które prowadzą aktywny tryby życia, a także tym, które chcą zadbać o zdrowie i dostarczyć do organizmu odpowiedniej dawki witamin, minerałów i substancji odżywczych. 

Chlorella – bogactwo witamin i minerałów

Chlorella to alga słodkowodna, która dużą popularnością cieszy się zwłaszcza w Japonii. Jest źródłem substancji odżywczych. Bio chlorella ma dużo chlorofilu, czemu zawdzięcza swoje właściwości zdrowotne. Jest to bogate źródło witamin, aminokwasów, cukrów czy kwasów nukleinowych. Zaliczana jest to grupy tak zwanych superffods, czyli produktów spożywczych o wyjątkowych właściwościach zdrowotnych. 

To prawdziwa bomba witaminowa. Alga ta zawiera cenne substancje odżywcze, w tym minerały kwasy omega-3 czy kwasy nukleinowe. 

Właściwości zdrowotne chlorelli

Główne właściwości chlorelli to właściwości detoksykujące. Alga ta ma zastosowanie w oczyszczaniu organizmu, zwłaszcza wątroby. Wspomaga jej pracę i przyspiesza regenerację. Chlorella, tak jak zdrowa żywność w Białymstoku, wspiera organizm i przyspiesza jego regenerację oraz usuwa zbędne toksyny z organizmu. Ogranicza wchłanianie toksyn, metali ciężkich czy alkoholu. Ma korzystny wpływ na układ odpornościowy. Stymulując produkcję białych krwinek, wspomaga organizm w walce z bakteriami czy wirusami. Chlorella ma też działanie antybakteryjne, dzięki czemu przyspiesza gojenie ran.

Chlorella ma duży wpływ na układ pokarmowy. Łagodzi dolegliwości z jego strony, takie jak: zaparcia, wzdęcia, gazy czy zatrucia pokarmowe. Wspiera trawienie i obniża poziom cukru i złego cholesterolu. Wpływa na poprawę przemiany materii, przyczyniając się do wsparcia odchudzania. Pomaga zapobiegać anemii. Jest cenny źródłem białka o żelaza, dlatego też polecana jest wegetarianom i weganom. W chlorelli znajduje się również witamina B12, szczególnie ważna dla osób na diecie roślinnej. 

Dodaj komentarz