Czym jest żeń szeń syberyjski i jakie ma właściwości?

zen szen

Dbanie o swoje ciało wymaga naprawdę ciężkiej pracy i zapewniania mu właściwych składników odżywczych. Do takich można zaliczyć również różnego rodzaju rośliny, które od lat są wykorzystywane z racji na ich zdrowotne właściwości. Świetnym przykładem jest żeń szeń syberyjski. Co to za roślina i jakie ma właściwości?

Gdzie kupić żeń szeń syberyjski?

Jeśli chcemy gdzieś kupić żeń szeń syberyjski, to przede wszystkim powinniśmy zastanowić się nad tym, w jakiej postaci chcemy go nabyć. Jednym z najlepszych sposobów na dodanie żeń szenia do swojej diety jest nabycie go w formie kapsułek spożywanych w odpowiednich momentach dnia. Wybór jest jednak znacznie większy, gdyż żeń szeń syberyjski kupimy także w formie pociętego lub zmielonego korzenia.

Wysokiej jakości żeń szeń syberyjski w różnych formach może nam zaoferować hurtownia zdrowej żywności, taka jak hurtownia Natvita, która posiada bardzo bogatą ofertę żeń szenia. Dostępny jest w niej bowiem nie tylko żeń szeń syberyjski, ale też koreański biały oraz czerwony w formie kapsułek lub mielonego korzenia. Wybór jest więc naprawdę spory.

Czym jest żeń szeń syberyjski?

Żeń szeń syberyjski to jedna z odmian rośliny, której łacińska nazwa brzmi Panax ginseng. Z tego powodu czasami nazywa się go też ginsengiem. Inna potoczna nazwa na żeń szeń to korzeń życia. Rośnie on głównie w Chinach, Japonii oraz Korei, lecz jak wskazuje sama nazwa rośnie on również na Syberii. Pozytywne właściwości żeń szenia ma jego korzeń, który od lat wykorzystywany jest między innymi w medycynie naturalnej.

Do pozytywnych właściwości żeń szenia należy zaliczyć przede wszystkim obniżenie cholesterolu LDL, a także działanie przeciwzapalne, przeciwcukrzycowe, wazodylatacyjne, a także antyoksydacyjne. Żeń szeń jest w stanie również poprawić sprawność intelektualną, a także seksualną, gdyż może podnosić libido. Żeń szeń korzystnie działa również na układ krążenia. Polecany jest dla osób przepracowanych, czy też zawodowych sportowców.

Dodaj komentarz