Dlaczego leczenie zębów w narkozie jest skuteczne?

wizyta u dentysty

Regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym sprawią, że nasz uśmiech będzie dokładnie taki, jak oczekujemy. Nie będziemy mieli ubytków, nie będzie grozić nam próchnica, nie będzie konieczności ekstrakcji zębów, a co za tym idzie ponoszenia dodatkowych kosztów. Niestety bardzo dużo osób panicznie boi się dentysty, a na dźwięk wiertła stomatologicznego ma dreszcze. Dla wielu osób jedynym rozwiązaniem pozostaje leczenie zębów w narkozie.

Dzięki szeroko rozumianej profilaktyce stomatologicznej mamy możliwość, aby kompleksowo zadbać o nasz uśmiech, jak również mieć wszystkie zęby pod kontrolą. Jeżeli chcemy jak najdłużej cieszyć się pięknym uśmiechem, mieć naturalne zęby, powinniśmy o nie dbać. Regularne szczotkowanie, wizyty profilaktyczne, zmiana niekorzystnych nawyków żywieniowych to podstawy, a które musimy zwrócić uwagę.

Niemniej jednak dla wielu osób wizyta w gabinecie stomatologicznym jest niezwykle trudna, z uwagi na stres. Paniczne banie się gabinetu, bólu związanego z leczeniem zębów czy ich usuwaniem, jak również przed narzędziami stomatologicznymi, dla niektórych barierą. Rozwiązanie to leczenie zębów w narkozie.

Czym jest leczenie stomatologiczne w narkozie?

Choć narkoza to termin, który kojarzy nam się głównie ze szpitalem oraz przeprowadzanymi w nich operacjami, metoda ta stosowana jest także w gabinetach stomatologicznych. Narkoza to nic innego, jak celowe wprowadzenie pacjenta w sen, aby móc wykonać niezbędne czynności, związane z leczeniem kanałowym, ekstrakcją zębów, wszczepianiem implantów.

Nad zdrowiem pacjenta czuwa wówczas personel medyczny, który stale monitoruje funkcje życiowe. Z oczywistych względów pacjent musi zostać do narkozy odpowiednio przygotowany, nie może również cierpieć np. na problemy z krzepliwością krwi, alergię na anestetyki.

Jakie zalety ma leczenie zębów w narkozie?

Leczenie zębów w narkozie ma ogromne znaczenie i pozwala pacjentowi uniknąć strachu, stresu, ale również bólu fizycznego i psychicznego. Dzięki narkozie:

– pacjent nie pamięta nic z zabiegu stomatologicznego,
– brak odczuwania bólu,
– brak nieprzyjemnych wspomnień,
– brak nieprzewidzianych zachowań ze strony pacjentów,
– zdecydowane ułatwienie pracy dla stomatologa,
– możliwość wykonania większej ilości czynności, niż podczas leczenia tradycyjnego,
– możliwość wykonania bardziej skomplikowanych zabiegów,
– szybsza rekonwalescencja dzięki spokojnej pracy stomatologa.

Leczenie zębów w narkozie przynosi wiele korzyści, dlatego warto się nad nim zastanowić.

Dodaj komentarz