Pompa powietrze-woda – czym jest i czy warto w nią inwestować?

inwestycja

Popularność pomp ciepła powietrze-woda nie słabnie i nic w nie wskazuje na to, aby miało się to zmienić. Jest wiele czynników, które mają istotny wpływ na taką kolej rzeczy. Wśród nich wymienia się przede wszystkim oszczędności, jakie generuje ich użytkowanie, a ponadto wpisanie się w działania zmierzające do ochrony środowiska naturalnego. Dlaczego jeszcze warto inwestować w tego rodzaju urządzenie? Podpowiadamy.

W jaki sposób działa pompa powietrze-woda?

Pompa ciepła powietrze-woda nie jest skomplikowana w działaniu, a ponadto co bardzo istotne dla wielu inwestorów – jest bezobsługowa. Urządzenie wykorzystuje potencjał nagromadzonej w powietrzu energii w celu ogrzewania bądź też chłodzenia. W trakcie jej działania wykorzystywane jest powietrze z zewnątrz – dolne źródło – i z pomocą czynnika chłodniczego wespół z właściwym sprężeniem wytwarza ciepło użytkowej wody. Co ważne, nie musimy zupełnie obawiać się o to czy będziemy mogli użytkować ją w zimie. Urządzenie z powodzeniem działa nawet w czasie minusowych temperatur, w tym np. -25 st. Celsjusza. Pompa ciepła powietrze-woda stanowi bardzo dobrą alternatywę dla pomp gruntowych, a ponadto jest rozwiązaniem tańszym. Nie oznacza to jednak, że gorszym w działaniu. W sposób zarówno bezpieczny, jak i komfortowy zapewnia pożądany efekt w postaci ogrzania domu, jak również wody użytkowej.

Zobacz także:  https://piekniebyckobieta.pl/pompa-ciepla-powietrze-woda-co-wplywa-na-jej-popularnosc/

Jakie zalety mają pompy powietrze-woda?

Wśród niewątpliwych zalet, które przemawiają za tym, że inwestorzy decydują się na zakup pompy powietrze-woda należy wymienić to, że urządzenie to jest w pełni wydajne i z powodzeniem może zostać zamontowane zamiast pompy gruntowej. Istotne jest bardzo jego uniwersalne wykorzystanie, jak również dostępność. W praktyce oznacza to, że można bez problemu zamontować je zarówno w nowo powstałych budynkach, jak i tych, które są już użytkowane przez dłuższy czas.

Kolejną zaletą tego rodzaju pomp na jaką warto jest zwrócić uwagę jest to, że montaż nie jest problematyczny i co ważne – jest szybki. Nie jest konieczne do niego przekopywanie ogrodu czy też tworzenie odwiertów. Jeśli postawimy na montaż przeprowadzany przez profesjonalnego oraz doświadczonego instalatora możemy spodziewać się możliwości korzystania z pompy nawet już po 3 dniach.

Inwestorzy cenią sobie także wielofunkcyjność pomp tego typu. Można ją wykorzystać nie tylko do ogrzania domu i wody w trakcie zimniejszych miesięcy. Niewątpliwym atutem jest możliwość schłodzenia w cieplejsze. Pompa ta jest ponadto w pełni bezpieczna – nie występuje ani ryzyko wybuchu ani też pożaru. Pamiętajmy jednak, że aby postawić na wysoką jakość urządzenia, w tym między innymi takie jak https://hymon.pl/oferta/pompy-ciepla/.

Pompa tego typu nie sprawia najmniejszych problemów z użytkowaniem – jest bezobsługowa. Nie musimy ponadto martwić się o to, że wpływamy na zanieczyszczenie środowiska naturalnego. Nie generujemy za jej pośrednictwem żadnych szkodliwych związków chemicznych. Pamiętajmy o tym, że pompy te korzystają z odnawialnych źródeł energii, więc z powodzeniem można je określić jako najtańsze rozwiązanie zmierzające do generowania ciepła. Urządzenie w pierwszej kolejności wykorzystuje bieżące zużycie energii elektrycznej i instalacji fotowoltaicznej. Takie działanie przyczynia się do tego, że mniejszym stopniu korzystamy z systemu opustów. To przekłada się na to, że staje się ona jeszcze bardziej opłacalna.

Dodaj komentarz